Zalety inteligentnych systemów oświetleniowych

0
377
Young woman controlling home light with a digital tablet in the living room. Concept of a smart home and light control with mobile devices

Inteligentne oświetlenie to między innymi oszczędność energii, a także komfort oraz bezpieczeństwo domowników. Jakie dodatkowe korzyści płyną z inwestycji w systemy sterowania oświetleniem?

Według raportu “Jak remontują Polacy?” serwisu Fixly.pl, aż 32 proc. Polaków jest zainteresowanych instalacją systemu sterowania oświetleniem w domu bądź mieszkaniu. Choć rozwiązania smart home stają się coraz popularniejsze, to wciąż niewiele osób faktycznie z nich korzysta. Jak wynika z raportu, tylko 6 proc. respondentów posiada wspomniane systemy inteligentnego oświetlenia. Coraz więcej prywatnych inwestorów oraz deweloperów zleca montaż rozwiązań smart home, co przełoży się w najbliższym czasie na ich rozpowszechnienie. Jakie są zalety systemów sterowania oświetleniem?

Oszczędność energii, pieniędzy i czasu

Dzięki funkcji sterowania oświetleniem można nie tylko automatycznie włączać i wyłączać światło, ale również dostosowywać natężenie i kolor do własnych preferencji. Co więcej, po wprowadzeniu własnych ustawień, użytkownik nie musi za każdym razem ingerować w działanie systemu.

Automatyka zastosowana w tego typu systemach może wpłynąć również na oszczędność energii oraz zmniejszenie wysokości rachunków. Z inteligentnym oświetleniem nie trzeba martwić się o to, że zapomniało się wyłączyć światła po wyjściu z domu. Światło wyłączy się automatycznie lub może być sterowane zdalnie, na przykład za pomocą aplikacji w smartfonie.

Komfort i bezpieczeństwo domowników

Wyjeżdżając na wakacje lub w podróż biznesową, można sterować oświetleniem w domu z dowolnego miejsca na świecie. Inteligentne oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu pozwala kontrolować także to, czy na terenie posesji nie znajdują się inne osoby. Czujnik ruchu można zainstalować również w domu – przy automatycznym włączaniu się oświetlenia nie trzeba po omacku szukać włącznika. To najczęściej stosowane rozwiązanie w toalecie lub na korytarzu.

Odpowiedni nastrój

W systemach inteligentnego oświetlenia w prosty sposób można zmniejszyć barwę światła. Do pracy lub nauki najbardziej sprawdza się intensywne oświetlenie – wówczas działa ono pobudzająco i zachęca do aktywności. Neutralna barwa z kolei sprawdza się jako główne oświetlenie pokoju dziecięcego, sypialni, kuchni czy salonu. Ciepła barwa sprzyja z kolei odpoczynkowi.

Inteligentne oświetlenie może również automatycznie zmienić natężenie, na przykład pod wpływem dźwięków. Można dostosować oświetlenie pod muzykę lub film, dostarczając domownikom i gościom jeszcze więcej wrażeń podczas rozrywki. To również ciekawy gadżet, który jest szczególnie uwielbiany przez miłośników nowoczesnych technologii oraz niestandardowych rozwiązań.

Sterowanie oświetleniem oraz automatyzacja tego procesu z pewnością przydaje się w codziennym życiu – zarówno w domu, jak i w pracy. Technologie smart pozwalają na dostosowanie poszczególnych systemów w sposób, który najbardziej odpowiada domownikom i ma realny wpływ na ich komfort, bezpieczeństwo, a nawet niższe rachunki za prąd.

Szukasz specjalisty od inteligentnych systemów oświetleniowych? Wejdź na https://fixly.pl/ i znajdź sprawdzonego wykonawcę z opiniami od wcześniejszych klientów.

 

 

Poprzedni artykułNajnowsze oferty pracy w Zamościu i regionie
Następny artykułPolicjanci wspólnie z innymi służbami patrolowali miejsca rekreacyjne w naszym regionie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments