Infrazon fryzjerski. Każdy chciałby go mieć

0
1031

 

Infrazon fryzjerski to nazwa, która kojarzy się bardziej ze statkami kosmicznymi i obcymi, niż z fryzjerem. Okazuje się jednak, że to właśnie dla tego drugiego jest bardzo wygodnym, wielofunkcyjnym, a przez to często wykorzystywanym narzędziem pracy. Właśnie dlatego infrazon od wielu lat możemy spotkać w niemal każdym salonie fryzjerskim. Co to takiego?

Infrazon fryzjerski to nazwa, która kojarzy się bardziej ze statkami kosmicznymi i obcymi, niż z fryzjerem. Okazuje się jednak, że to właśnie dla tego drugiego jest bardzo wygodnym, wielofunkcyjnym, a przez to często wykorzystywanym narzędziem pracy. Właśnie dlatego infrazon od wielu lat możemy spotkać w niemal każdym salonie fryzjerskim. Co to takiego?

 

Infrazon fryzjerski do suszenia

 

Mało kto po samej nazwie domyśla się, czym jest infrazon fryzjerski. Zapewne jednak wszyscy go kiedyś widzieli, a ich skojarzenie było jedno: taka duża suszarka do włosów. W dużej mierze takie stwierdzenie jest prawdą, choć nie oddaje całej gamy możliwości, jakimi dysponuje infrazon fryzjerski. Urządzenie to rzeczywiście posiada silny i ciepły nawiew, który za pomocą kilku otworów może jednocześnie suszyć włosy praktycznie z każdej strony. To zresztą chyba najpopularniejsza metoda suszenia włosów w salonach fryzjerskich – szczególnie jeśli dana osoba ma długie czy gęste włosy. 

 

Jak korzystać inaczej?

 

Nowoczesny infrazon fryzjerski poza nawiewem wyposażony jest w specjalne lampy, których zadanie to przede wszystkim skrócenie czasu nałożenia na włosy różnych substancji chemicznych. Jest to możliwe dzięki promieniom podczerwonym wyzwalającym ciepło. W ten sposób przyspieszyć można między innymi zabiegi farbowania włosów, trwałej ondulacji, a nawet dekoloryzacji – odpowiednie środki dzięki wyższej temperaturze lepiej się wchłaniają. Infrazon wykorzystuje się dodatkowo do różnego rodzaju kuracji – w tym na skórę z tendencją do łupieżu. To i tak tylko przykładowe możliwości tego urządzenia – ma ono bowiem dużo więcej zastosowań. Infrazony ze względu na swoją budowę dzielą się na dwa typy – wiszące i na stojaku. Wiszące najczęściej na wysięgniku montuje się na ścianie, co jest rozwiązaniem wygodnym, ale ograniczającym mobilność urządzenia. Infrazony na stojaku zwykle posiadają nóżki zakończone kółkami, co pozwala na ich przemieszczanie w dowolne miejsce, gdzie obsługiwana osoba może spokojnie poczekać na zakończenie zabiegu.

 

Dlaczego infrazon fryzjerski?

 

O wielości zastosowań tego urządzenia, choćby w kontekście wymienionych wyżej funkcji, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w zasadzie wszystkie te czynności można byłoby wykonać również bez infrazonu, oszczędzając przy tym miejsce i pieniądze. Jest tylko jedno „ale”. Wówczas wszystkie zabiegi fryzjer wykonywałby bezpośrednio i osobiście, a w dodatku trwałoby to dłużej, wyłączając go od innych zadań. Tymczasem infrazon powoduje, że w jednym miejscu można przeprowadzić różne zabiegi, niemal w pełni automatycznie – osoba poddawana zabiegowi siada pod infrazonem, a urządzenie po prostu działa. Nie angażuje na tym etapie ani klienta, ani fryzjera. Ten ostatni może wtedy zająć się czymś innym – choćby kolejną fryzurą. Biorąc pod uwagę, że takie „uwolnienie” czasu pozwoli fryzjerowi obsłużyć dziennie nawet dwie czy trzy osoby więcej, w skali roku mowa już o całkiem pokaźnej liczbie dodatkowo obsłużonych klientów.

Poprzedni artykułTeatr Tańca w ZDKu
Następny artykułZamość: Zakaz odwiedzin w szpitalu “papieskim”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments