Zamojski Szpital Niepubliczny otrzymał (po raz trzeci) certyfikat „Szpital bez bólu”.
Przyznaje go Polskie Towarzystwo Badania Bólu placówkom, które spełnią określone kryteria i przez to przyczynią się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w polskich szpitalach.
Certyfikat otrzymują placówki, które prowadzą monitoring natężenia oraz leczenia bólu u wszystkich pacjentów na oddziale, informują pacjentów o możliwości i metodach uśmierzania i leczenia bólu, monitorują działania niepożądane.
Cały personel zamojskiego szpitala (lekarze i pielęgniarki) przeszedł szkolenie e-learningowe przeprowadzone przez wykładowców z PTBB, zakończone egzaminem i uzyskaniem certyfikatu.
-„Dzięki szkoleniom wprowadzamy nowe leki i metody leczenia bólu, na przykład blokady nerwów pod kontrolą ultrasonografii. Stosując metody analgezji multimodalnej, poprawiamy skuteczność i zmniejszamy ilość powikłań. Stosowanie uśmierzania bólu w naszym szpitalu poprawia zadowolenie pacjentów z jakości leczenia”- wyjaśnia dr Anna Radlińska, specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, koordynator programu „Szpital bez bólu” w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym.
Więcej informacji na temat programu na www.szpitalbezbolu.pl
źródło: UM Zamość
Ja się pytam: Jakim cudem?