Miło nam poinformować iż w czasie Szczebrzeskich Dni Tradycji 2 lipca o godzinie 21.00 w Amfiteatrze w Szczebrzeszynie odbędą się pokazy spektaklu „Zagłada” . 3 lipca spektakl będzie można zobaczyć
o 21.00 na łące za Ośrodkiem Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu.
Pokaz w Szczebrzeszynie zrealizowany w ramach programu Przestrzenie
Sztuki, finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa
Narodowego i Sportu oraz współrealizowanego przez Instytut Teatralny
im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Operatorem lokalnym jest Centrum Kultury w Lublinie.
Pokaz w Zwierzyńcu zrealizowany w ramach dofinansowania ze środków
Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny.
Premiera spektaklu odbyła
się 12 września w ramach 45. Zamojskiego Lata Teatralnego
organizowanego przez Zamojski Dom Kultury.
Fundacja Banina
„Zagłada”
Spektakl „Zagłada” jest adaptacją utworu zamościanina Piotra Szewca o tym samym tytule. Książka po raz pierwszy ukazała się w 1987 roku. Utwór jest zapisem jednego dnia z życia miasta, prawdopodobnie latem 1939 roku. Przedstawienie ukazuje życie w tamtym okresie, pozwala przyjrzeć się trudnym relacjom między ludźmi tuż przed wybuchem II wojny światowej, zaobserwować znaki mówiące o nadchodzącej tragedii. Celem jest nieoczywisty – opisany poetyckim, onirycznym językiem Szewca – powrót do wspomnień okresu przedwojennego.
Spektakl porusza tematykę wielokulturowości i wielonarodowości polskich miast kresów wschodnich przed wojną, stanowi punkt wyjścia do dyskusji o tym, ile ta wieloetniczność wnosiła do tkanki miejskiej.
Pokazy spektaklu „Zagłada” odbędą się 2 lipca o 21.00 w czasie Szczebrzeskich Dni Tradycji na Amfiteatrze w Szczebrzeszynie oraz 3 lipca o 21.00 na łące za Ośrodkiem Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu.
Pokaz w Szczebrzeszynie zrealizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki, finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz współrealizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Operatorem lokalnym jest Centrum Kultury w Lublinie.Pokaz w Zwierzyńcu zrealizowany w ramach dofinansowania ze środków Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny.
Fundacja Banina z Warszawy
Autor: Piotr Szewc