W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i koniecznością zachowania szczególnych środków ostrożności Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński zwraca się z prośbą do mieszkańców o ograniczenia wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum.
– W szczególnych przypadkach sprawy wymagające osobistego stawiennictwa się w Urzędzie Gminy są możliwe do załatwienia na dotychczasowych zasadach w godzinach pracy urzędu, jednak wiele spraw można załatwić kontaktując się telefonicznie lub przy użyciu poczty elektronicznej. Uprzejmie proszę by wszelkie zobowiązania finansowe wnosić za pomocą przelewów bankowych na indywidualne konta bankowe, które podane są na decyzjach podatkowych. Informacje związane z prowadzonymi postępowaniami administracyjnymi w indywidualnych sprawach udzielane są telefonicznie przez pracowników poszczególnych Wydziałów. – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Urzędu Gminy Zamość.
Niezbędną dokumentację dotyczącą prowadzonych spraw można dostarczyć za pośrednictwem poczty polskiej, usług kurierskich lub elektronicznie na skrzynkę email: gmina@zamosc.org.pl.
Wójt apeluje także o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800 190 590.
Dane adresowe:
Urząd Gminy Zamość ul. Peowiaków 92, 22-400 Zamość
tel. 84 639-10-87, 638-47-48, 639-23-64, fax Nr wew. 58
Numery wewnętrzne pracowników dostępne są na stronie BIP zakładka Urząd Gminy/połączenia telefoniczne w Urzędzie Gminy
Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Zamościu
ul. Peowiaków 96, 22-400 Zamość
Telefon: 84 6271059, 6393691 do 93
Telefon: w dni wolne od pracy telefon alarmowy 0 606 535 497
Faks: 84 6271059, e-mail: psse.zamosc@pis.gov.pl
Informacja ze strony https://pssezamosc.pis.gov.pl/
Na telefon alarmowy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zamościu prosimy dzwonić WYŁĄCZNIE w sytuacjach wymagających niezwłocznej interwencji, w przypadkach wystąpienia sytuacji kryzysowej w obszarze realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej, takich jak:
– zagrożenia biologiczne (bioterroryzm),
– wystąpienia zachorowania lub podejrzenia zachorowania na chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zaraźliwą,
– masowych zatruć pokarmowych,
– podejrzenia zanieczyszczenia ujęć wodnych zaopatrujących mieszkańców w wodę do spożycia.
źródło: UG Zamość